MŠ Ludvíka Podéště

• Představení školky

• MŠ byla otevřena 31. 8. 1976.
    • Od roku 2019 je mateřská škola odloučeným pracovištěm právního subjektu MŠ Ostrava – Poruba, Oty Synka 1834, pod vedením paní ředitelky Aleny Janíčkové.
    • Budova mateřské školy je dvoupodlažní, má 4 třídy pro hry a činnosti dětí s příslušenstvím a kuchyňkami pro výdej stravy
    • Od 1.9.2015 je opět v provozu speciální logopedická třída, která je zaměřena na reedukaci logopedických vad.
    • Budovu obklopuje oplocená školní zahrada se vzrostlými stromy, které poskytují v letních měsících dostatečný stín. Je vybavena průlezkami, houpadly a pískovišti, která umožňují dětem rozmanité pohybové aktivity.
    • Pro klidové a námětové hry slouží dřevěný altán.
    • Ideální polohy naší školy plně využíváme k vytváření pozitivního postoje k životnímu prostředí a k rozvoji citové oblasti ve vztahu k rodišti dětí.

Předškolní vzdělávání

• V předškolním vzdělávání využíváme prvky programu „Začít spolu“,který vytváří podmínky pro budování postojů, znalostí a dovedností důležitých pro člověka.
    • Respektujeme vlastní volbu dítěte, podporujeme komunikaci a kooperaci s ostatními dětmi i dospělými v daném prostředí.
    • Vzdělávací práce je koncipována tak, aby vyhovovala zvláštním individuálním potřebám dětí
    • Do speciální logopedické třídy jsou zařazovány děti s diagnostikovanou narušenou komunikační schopností. Tato třída je pravidelně navštěvována speciálním pedagogem -logopedem a denně v ní probíhá individuální a skupinová logopedická péče.
    • Výchovně vzdělávací program vychází ze 4 ročních období, je plánován v časově neomezených tematických celcích, činnosti jsou organizovány s ohledem na věkové a individuální zvláštnosti dětí.
    • Dostatek časového prostoru, pomůcek a nabízených aktivit podporuje u dětí harmonický rozvoj osobnosti a vytváření vlastních postojů.
    • Uvolněný režim dne, svobodné rozhodování o činnostech a zájmech přináší dětem pocit bezpečí a důvěry.
    • U dětí rozvíjíme pozitivní přístup k přírodě a péči v prevenci zdraví
    • Využitím počítačových koutků se děti seznamují s výukovými programy, které navazují na témata v daném měsíci
    • Tvůrčím přístupem všech zaměstnanců vytváříme estetické prostředí, klidnou a radostnou atmosféru a směřujeme k tomu, aby zde děti byly spokojené a šťastné.
  • Třídy

• Lvíčátka