Akce a aktivity ve školním roce 2022/2023

Akce ve školním roce 2022/2023 budou uskutečněny dle aktuální epidemiologické situace.

Mateřská škola je plně otevřena rodičovské veřejnosti, je si vědoma, že rodina je základem, na kterém škola staví. Využíváme proto všech příležitosti k navazování partnerského vztahu na základě vzájemného respektu, důvěry a pocitu sounáležitosti. Na škole pracuje „Spolek rodičů“, s jehož spolupráci připravujeme pro děti a rodiče v MŠ a na školní zahradě řadu neformálních společensko – kulturních a sportovních akcí. V pracovních dílnách děti společně se svými rodiči tvoří, kreslí a malují.

Termíny akcí budou aktuálně vyvěšeny v šatnách jednotlivých tříd. Akce mohou být přesunuty na jiný termín a přepsány, proto aktuálně sledujte. Děkujeme.

Společné akce pro rodiče a jejich děti

• Třídní schůzky – 13. 9. 2022 – od 15.30 hodin na jednotlivých třídách
  • JABLKO HRANÍ – 4. 10. 2022 /dle počasí může být termín upraven/- od 15 hodin na školní zahradě
  • Akce  ZŠ I. Sekaniny pro školáky
  • Volnočasové akce s rodiči
  • Karneval
  • Besídka ke Dni matek
  • Zápis do MŠ pro školní rok 2023/2024
  • Den otevřených dveří
  • Pasování školáků

Divadla a další představení pro děti

• zrušeno z důvodu nemoci září – DIVADLO Ententýky – 21.9.2022 „MYŠKA KLÁRKA A VEVERKA TERKA VE ŠKOLCE“ /vstupné hrazeno ze spolku rodičů/
  • říjen – DIVADLO Ententýky – 5.10.2022 „MYŠKA KLÁRKA A VEVERKA TERKA VE ŠKOLCE“ /vstupné hrazeno ze spolku rodičů/
  • prosinec – DIVADLO Ententýky

Tradiční akce, výlety, exkurze a jiné

• Nábor do TANEČNÍHO KROUŽKU CARMEN – 8. 9. 2022 v 9.15 hodin
  • Návštěva prvňáčků v naší školce ve spolupráci mezi ZŠ a MŠ – 7. 10. 2022 dopoledne
  • SVČ Jeremiáše „JEŽKOVÁNÍ“- 13. 10. 2022 – dopoledne  pro školáky a středňáky
  • Návštěva předškoláků v 1.třídě ZŠ I.Sekaniny ve spolupráci mezi ZŠ a MŠ – 19. 10. 2022 dopoledne
  • SVČ Jeremiáše „VESELÁ ZVÍŘÁTKA“ – 16. 5. 2022 – dopoledne pro mladší děti
  • ZIMNÍ fotografování jednotlivců – 21.10.2022
  • Mikulášská nadílka
  • Návštěva knihovny
  • Vánoční posezení u stromečku
  • Akce se seniory
  • Karneval v MŠ
  • Planetárium
  • DEN ZEMĚ
  • Beseda s preventisty městské policie
  • Koncert pro školáky v ZUŠ Valčíka
  • Foto třídy
  • Centrum volného času
  • MDD
  • Polodenní výlet do ARBORETA Nový Dvůr

Kurz bruslení – Sareza Poruba

• Bruslení je určeno pro starší a předškolní děti.
  • Probíhá cca 1x měsíčně v měsících listopad – březen na zimním stadionu Sareza v Ostravě – Porubě.

Informace k odjezdu

• Děti budou potřebovat nepromokavé a teplé oblečení, rukavice a přilbu (příp. možnost zapůjčení na stadionu). Svačit budou děti v mateřské škole před odjezdem.
    • S sebou do batůžku: Brusle a helmu (příp. možnost zapůjčení přímo na stadionu Sareza), pití v uzavíratelné láhvi.
    • Doprava bude zajištěna běžnými spoji MHD.

Kurz plavání – Mexiko Slezská Ostrava

• Kurz plavání je určen především pro předškolní děti. V MŠ 7.15 kde děti dostanou brzkou svačinu.
  • Kurz bude probíhat od ÚTERÝ 20. 9. 2022 do ÚTERÝ 22. 11. 2022 ve Sport Mexiko Slezská Ostrava (10 lekcí pod vedením certifikovaných lektorů).
  • Cena kurzu bude 2200 Kč s přihláškou do SPORT MEXIKO 1900 Kč
    (odkaz na přihlášku do SPORT MEXIKOhttps://forms.gle/sNCyMkENMYnkaPTv7 )

Infrasauna v MŠ O. Jeremiáše

• pro přihlášené děti
  • skupina dětí dle rozpisu tříd, děti si nic s sebou neberou, ručníky, deky a pitný režim je zajištěn

Tanečky CARMEN

• středy 14.30-15.15 hodin
  • odpoledne – děti: pohodlné sportovní oblečení

Angličtina s úsměvem

• čtvrtky 15.00-15.45 hodin
  • odpoledne – děti: pastelky a učebnice

Lyžařský kurz – Ski areál Vaňkův kopec

• Týdenní lyžařský kurz bude probíhat ve SKI AREÁLU VAŇKŮV KOPEC.
  • Kurz je určen pro děti od 4 let a bude probíhat formou skupinové výuky pod vedením kvalifikovaných lyžařských instruktorů. Děti budou rozděleny do skupin podle stupně pokročilosti.
  • Celkem děti absolvují 5*dvouhodinovou lekci s přestávkou na svačinu. Kurz je zakončen závody ve slalomu s diplomy, medailemi a cenami.
  • Cena kurzu 2790,- Kč + autobusová doprava. (Možnost zapůjčení kompletního lyžařského vybavení za zvýhodněnou cenu pro účastníky kurzu – 350,- Kč.)