Akce a aktivity ve školním roce 2021/2022

Akce ve školním roce 2021/2022 budou uskutečněny dle aktuální epidemiologické situace.

Mateřská škola je plně otevřena rodičovské veřejnosti, je si vědoma, že rodina je základem, na kterém škola staví. Využíváme proto všech příležitosti k navazování partnerského vztahu na základě vzájemného respektu, důvěry a pocitu sounáležitosti. Na škole pracuje „Spolek rodičů“, s jehož spolupráci připravujeme pro děti a rodiče v MŠ a na školní zahradě řadu neformálních společensko – kulturních a sportovních akcí. V pracovních dílnách děti společně se svými rodiči tvoří, kreslí a malují. Termíny akcí budou aktuálně vyvěšeny v šatnách jednotlivých tříd.

Společné akce pro rodiče a jejich děti

• Třídní schůzky – 9. 9. 2021 v 15.15 hodin na školní zahradě
  • Bramboriáda – 15. 9. 2021 v 15.15 hodin
  • Karneval v MŠ
  • Akce v ZŠ I. Sekaniny – 23.9.2021 v 10.30 hod. navštíví školáci naše děti na školní zahradě
  • Pro nemoc p.uč v ZŠ se odkládá – Akce v ZŠ I. Sekaniny – dopoledne navštíví předškoláci  Základní školu „Hry se školáky“
  • Den otevřených dveří
  • Besídka ke Dni matek
  • Zápis do MŠ pro školní rok 2022/2023
  • Rozloučení se školáky – Pasování školáků

Divadla a další představení pro děti

• 30. 9. 2021 – dopoledne – Divadlo Ententýky – Myška Klárka a veverka Terka – vstup hrazen ze Spolku rodičů

Tradiční akce, výlety, exkurze a jiné

• Nábor do TANEČNÍHO KROUŽKU CARMEN – středa 8. 9. 2021 v 9:30 hod.
  • Vánoční fotografování jednotlivců – 21. 10. 2021 od 8 hodin
  • PODZIMNÍ TVOŘENÍ V CENTRU VOLNÉHO ČASU – školáci
    / výroba ježka v rámečku, tvoření z kartonových dílků/
  • Mikulášská nadílka
  • Vánoční posezení u stromečku
  • Beseda s městskou policií Honzíkova cesta – školáci
  • Beseda s městskou policií Besip – školáci
  • Cvičný požární poplach – ukázka hasicí techniky a vozů
  • Koncert pro školáky v ZUŠ Valčíka
  • Akce se seniory
  • Den země
  • Oslava MDD
  • Polodenní výlet

Kurz bruslení – Sareza Poruba

• Bruslení je určeno pro starší a předškolní děti.
  • Probíhá cca 1x měsíčně v měsících listopad – březen na zimním stadionu Sareza v Ostravě – Porubě.

Informace k odjezdu

LISTOPAD: pondělí 1. 11. 2021

• Přihlášené děti musí být v MŠ NEJPOZDĚJI V 8:00 HOD.
    • Děti budou potřebovat nepromokavé a teplé oblečení, rukavice a přilbu (příp. možnost zapůjčení na stadionu). Svačit budou děti v mateřské škole před odjezdem.
    • S sebou do batůžku: Brusle a helmu (příp. možnost zapůjčení přímo na stadionu Sareza), pití v uzavíratelné láhvi.
    • Doprava bude zajištěna běžnými spoji MHD, proto je nutné, aby děti měly roušku nebo respirátor.

Kurz plavání – Mexiko Slezská Ostrava

• 5.10.2021 – 7. 12. 2021
  • V MŠ nejpozději 7.45 hodin – scházíme se všichni šatně.  Prosíme, nevoďte děti přímo k autobusu. Odjezd v 8 hodin.
  • Do batůžku – ručník, plavky, sáček na mokré věci, pití v uzavíratelné plast.láhvi. Koupací čepice pro děvčata s dlouhými vlasy – prosíme doma učešte pevné pletené culíky. Není tam velká časová pauza všem vlasy dosušit  úplně, dejte čepici na cestu, ve školce dosušíme. Ukažte dětem, co mají v batůžku a co si musí, kde uložit, jak se batoh zavírá a pod. Učíme děti k samostatnosti. Děkujeme. Před první lekcí rodiče podepíšou a odevzdají ráno bezinfekčnost.

Infrasauna v MŠ O. Jeremiáše

• pro přihlášené děti
  • úterky a středy dopoledneskupina 5 dětí dle rozpisu tříd, děti si nic s sebou neberou, ručníky, deky a pitný režim je zajištěn

Tanečky