Akce a aktivity ve školním roce 2021/2022

Akce ve školním roce 2021/2022 budou uskutečněny dle aktuální epidemiologické situace.

Mateřská škola je plně otevřena rodičovské veřejnosti, je si vědoma, že rodina je základem, na kterém škola staví. Využíváme proto všech příležitosti k navazování partnerského vztahu na základě vzájemného respektu, důvěry a pocitu sounáležitosti. Na škole pracuje „Spolek rodičů“, s jehož spolupráci připravujeme pro děti a rodiče v MŠ a na školní zahradě řadu neformálních společensko – kulturních a sportovních akcí. V pracovních dílnách děti společně se svými rodiči tvoří, kreslí a malují.

Termíny akcí budou upřesněny v aplikaci Naše MŠ a aktuálně vyvěšeny na nástěnkách v šatnách jednotlivých tříd.

Společné akce pro rodiče a jejich děti

• Třídní schůzky – čtvrtek 9. 9. 2021 v 15:15 hod.
  • Noc vědců v Planetáriu Ostrava
  • Podzimní soutěž pro všechny rodiče a děti „Vyrob si skřítka Podzimníčka“
  • Podzimní tvoření s tatínky „Táto, ukaž mi to…“
  • Bramboriáda – čtvrtek 16. 9. 2021 od 15:15 hod.
  • Karneval v MŠ
  • Akce v ZŠ I. Sekaniny
  • Den otevřených dveří – online
  • Besídka ke Dni matek
  • Zápis do MŠ pro školní rok 2022/2023
  • Rozloučení se školáky – Pasování školáků

Divadla a další představení pro děti

• Divadlo Smíšek představení s názvem „VESMÍRNÁ POHÁDKA“ – pátek 12. 11. 2021 v 9:00 v prostorách MŠ O. Synka (vstupné je hrazeno ze SRPŠ)

Tradiční akce, výlety, exkurze a jiné

• Beseda pro předškolní děti se spisovatelkou Lenkou Rožnovskou – financováno z projektu „MÍSTNÍ AKČNÍ PLÁN ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ ORP OSTRAVA II“ – úterý 25.1.2022 v dopoledních hodinách projekt.pdf
  • Exkurze do Střediska přírodovědců v Ostravě – výukový program „Ptáci u krmítka“
  • VÁNOČNÍ POSEZENÍ U STROMEČKU – středa 15.12.2021 v dopoledních hodinách v jednotlivých třídách mateřské školy
  • Mikulášská nadílka s DIVADLEM SMÍŠEK  – pátek 3.12.2021 v 10:30 hodin
  • Výukový program pro předškolní děti „HRAVÁ VĚDA – POKUSY“ – čtvrtek 18. 11. 2021 v 9:00 hodin
  • Halloween v MŠ „Strašidýlkové dopoledne“
  • Ukázková lekce TANEČNÍHO KROUŽKU CARMEN
  • Vánoční fotografování dětí
  • Návštěva Knihovny města Ostravy na ulici Podroužkova
  • Exkurze do Světa techniky v Dolních Vítkovicích
  • Oslava MDD
  • Karneval
  • Polodenní výlet
  • Akce ZŠ a MŠ na zahradě ZŠ Sekaniny
  • Návštěva planetária
  • Beseda s městskou policií Honzíkova cesta – školáci
  • Beseda s městskou policií Besip – školáci
  • Cvičný požární poplach – ukázka hasicí techniky a vozů
  • Koncert pro školáky v ZUŠ Valčíka
  • Akce se seniory
  • Den země

Kurz bruslení – Sareza Ostrava – Poruba

TERMÍN DALŠÍ LEKCE BRUSLENÍ:

• O termínu další lekce bruslení budete včas informováni prostřednictvím aplikace Naše MŠ a na nástěnkách v šatnách jednotlivých tříd.
  • Bruslení je určeno pro starší a předškolní děti.
  • Probíhá cca 1x měsíčně v měsících říjen – březen na zimním stadionu Sareza v Ostravě – Porubě.

Kurz plavání – Sport Mexiko Slezská Ostrava √

• Kurz probíhal od středy 29.9.2021 do středy 8. 12. 2021 ve Sport Mexiko Slezská Ostrava (10 lekcí pod vedením certifikovaných lektorů).
  • Cena kurzu byla celkem 1600,-Kč (Z toho 400,-Kč doprava, která je hrazena ze SRPŠ).

Infrasauna MŠ O. Jeremiáše

• Pro přihlášené děti
  • Infrasaunu navštěvujeme každé pondělí a úterý dopoledne v nepravidelných intervalech – skupina 6 dětí dle rozpisu tříd, děti si nic s sebou neberou, ručníky, deky a pitný režim je zajištěn.