Akce a aktivity ve školním roce 2022/2023

Akce ve školním roce 2022/2023 budou uskutečněny dle aktuální epidemiologické situace.

Mateřská škola je plně otevřena rodičovské veřejnosti, je si vědoma, že rodina je základem, na kterém škola staví. Využíváme proto všech příležitosti k navazování partnerského vztahu na základě vzájemného respektu, důvěry a pocitu sounáležitosti. Na škole pracuje „Spolek rodičů“, s jehož spolupráci připravujeme pro děti a rodiče v MŠ a na školní zahradě řadu neformálních společensko – kulturních a sportovních akcí. V pracovních dílnách děti společně se svými rodiči tvoří, kreslí a malují.

Termíny akcí budou upřesněny v aplikaci Naše MŠ a aktuálně vyvěšeny na nástěnkách v šatnách jednotlivých tříd.

Společné akce pro rodiče a jejich děti

• JABLÍČKOHRANÍ – Podzimní zahradní slavnost plná soutěží a jablíčkových radovánek se uskuteční ve čtvrtek 6. 10. 2022 od 15:00 hodin na zahradě mateřské školy. (Prosíme všechny rodiče o spolupráci při realizaci této slavnosti. S dětmi doma připravte jakoukoliv pochutinu z jablek a přineste na společné setkání na zahradě mateřské školy.) JABLÍČKOHRANÍ.docx
  • Třídní schůzky – Středa 14. 9. 2022 od 15:30 hodin v jednotlivých třídách mateřské školy
  • Karneval
  • Den otevřených dveří – Video prohlídka mateřské školy
  • Velikonoční tvořivé dílny
  • Zápis do MŠ pro školní rok 2023/2024
  • Besídka ke Dni matek
  • Den dětí
  • Rozloučení se školáky – Pasování školáků

Divadla a další představení pro děti

• Divadelní představení v prostorách mateřské školy – V ÚTERÝ 11. 10. 2022 V 10:30 HODIN SE USKUTEČNÍ PŘEDSTAVENÍ DIVADLA LETADLO S NÁZVEM „VÝPRAVA ZA LEDNÍM MĚDVĚDEM“

Tradiční akce, výlety, exkurze a jiné

• Ukázková lekce tanečního kroužku CARMEN – Pondělí 12. 9. 2022 v 8:20 hodin v tělocvičně mateřské školy
  • Halloween v MŠ „Strašidýlkové dopoledne“
  • Exkurze do Střediska přírodovědců v Ostravě
  • Návštěva Knihovny města Ostravy na ulici Podroužkova
  • Mikulášská nadílka
  • Vánoční posezení u stromečku
  • Vánoční fotografování dětí
  • Karneval
  • Akce ZŠ a MŠ na zahradě ZŠ Sekaniny
  • Den Země ve spolupráci se ZŠ I. Sekaniny
  • Cvičný požární požární poplach
  • Akce se seniory
  • Beseda Policie ČR „Bezpečnost pro MŠ“
  • Návštěva dopravního hřiště MŠ Ukrajinská
  • Beseda s Městskou policií Ostrava „BESIP“
  • Fotografování tříd MŠ
  • Oslava MDD
  • Akce pro předškolní děti ve spolupráci se ZŠ I. Sekaniny
  • Koncert pro školáky v ZUŠ Valčíka
  • Návštěva planetária
  • Polodenní výlet

Kurz bruslení – Sareza Ostrava – Poruba

• Bruslení je určeno především pro předškolní děti.
  • Bruslení bude probíhat v nepravidelných intervalech cca 1x měsíčně v měsících říjen – březen na zimním stadionu Sareza v Ostravě – Porubě.

Kurz plavání – Sport Mexiko Slezská Ostrava

2. LEKCE PLAVECKÉHO KURZU

• Druhá lekce plaveckého kurzu se uskuteční ve středu 5. 10. 2022. Přihlášené děti musí být v MŠ NEJPOZDĚJI V 7:15 HOD. Děti budou svačit ráno po příchodu do MŠ.
  • S SEBOU DO BATŮŽKU (vše řádně podepsané):
    • plaveckou čepici – děvčátka s dlouhými vlasy
    • gumovou obuv (např. Crocsy)
    • plavky
    • ručník
    • sáček na mokré věci
    • pití v plastové láhvi
  • Předpokládaný návrat dětí do mateřské školy cca. v 11:00 hod.

• Kurz plavání je určen především pro předškolní děti.
  • Kurz probíhá od středy 21. 9. 2022 do středy 30. 11. 2022 ve Sport Mexiko Slezská Ostrava (10 lekcí pod vedením certifikovaných lektorů).
  • Cena kurzu bude 2200 Kč s přihláškou do SPORT MEXIKO 1900 Kč
    (odkaz na přihlášku do SPORT MEXIKO: https://forms.gle/sNCyMkENMYnkaPTv7 )

Infrasauna MŠ O. Jeremiáše

• Pro přihlášené děti
  • Infrasaunu navštěvujeme každé pondělí a úterý dopoledne v nepravidelných intervalech – skupina 6 dětí dle rozpisu tříd, děti si nic s sebou neberou, ručníky, deky a pitný režim je zajištěn.

Lyžařský kurz – Ski areál Vaňkův kopec

• Týdenní lyžařský kurz bude probíhat ve SKI AREÁLU VAŇKŮV KOPEC.
  • Kurz je určen pro děti od 4 let a bude probíhat formou skupinové výuky pod vedením kvalifikovaných lyžařských instruktorů. Děti budou rozděleny do skupin podle stupně pokročilosti.
  • Celkem děti absolvují 5*dvouhodinovou lekci s přestávkou na svačinu. Kurz je zakončen závody ve slalomu s diplomy, medailemi a cenami.
  • Cena kurzu 2790,- Kč + autobusová doprava. (Možnost zapůjčení kompletního lyžařského vybavení za zvýhodněnou cenu pro účastníky kurzu – 350,- Kč.)